O mne


(Posuňte stránku nadol pre viac detailov.)

Volám sa Štefan Herics. Mám 32 rokov, pochádzam zo Senca, kde aj žijem s mojou manželkou a dcérkou.

Fotím najmä portréty, reportáže rôznych akcií a podujatí, svadby, ale rád nafotím aj rodinné fotografie, deti, tehuľky, rande a ak sa nájde modelka, tak aj umelecký akt.

Od leta 2016 som začal pod vedením profesionálneho svadobného fotografa – Kiss „Gibbó“ Gábor – fotit svadby a svadobné portéty.

Covidové obdobie bolo náročné pre každého, obzlvášť pre umelcov a gastro, ale našťastie už je toto obdobie za nami – dúfajme teda =) … Po krátkej prestávke teda fotím ďalej, stačí napísať, prípadne zavolať.

Rád fotím v prirodzenom svetle, teda v exteriéri, resp. v presvetlenom interiéri; nie je však problém vybaviť aj ateliér.Som otvorený pre každý typ fotografie. Dohodneme sa, stačí napísať.

Moje aktuálne fotogragie si môžete pozriet na mojej FB stránke: https://fb.com/shphoto.sk .

Fotografia ako taká ma zaujala ešte v detstve. Vždy som smelo pozoroval otca, keď vytiahol jeho starý filmový ZENIT fotoaparát s 50mm objektívom. Ja, ako dieťa som vždy dostal do rúk kožené púzdro fotoaparátu, ktorým som napodobňoval otca, teda „fotil“ som aj ja.

Môj prvý fotoaparát som dostal na moje desiate narodeniny, ktorým som nafotil všetko možné; boli to však len bojazlivé fotky dieťaťa s poloautomatickým filmovým kompaktom.

Neskôr som sa začal zaoberať informatikou, čo sa nakoniec stalo mojim denným chlebíkom. Niečo ma však stále ťahalo k fotografii. Vždy som bol rád, keď sa nejaký fotoaparát dostal do mojich rúk. Na všetkých spoločenských akciách, na ktorých som sa zúčastnil, som stále čakal na príležitosť, aby ma niekto poprosil o pomoc s fotoaparátom.

Keď prišla éra smartfónov, „nacvakal“ som niekolko stoviek fotografií rôznych žánrov s mojími smartfónmi, ako napr. SonyEriccson D750, či neskôr HTC Desire HD a podobne 🙂  Najradšej som však vždy fotil ľudí.

Téma „fotografia“ vo mne dozrela až na moje 23. narodeniny. Vtedy som sa rozhodol, že sa začnem zaoberať fotografiou. Začal som vyhľadávať odborné články na internete, začal som študovať fotografiu. Mojim prvým digitálnym fotoaparátom sa stal malý kompakt od Canonu z rady Powershot, ktorým som usvojil základy používania fotoaparátu.

Neskôr som absolvoval polročnú fotografickú školu v Bratislave, ktorú som ukončil úspešnými záverečnými skúškami – stal som sa kvalifikovaným fotografom.
Školu som už absolvoval s digitálnou zrkadlovkou Nikon.

Krátko po kúpe profesionálneho DSLR fotoaparátu a príslušenstva som stretol svadobného fotografa zo Šamorína – Gábor Gibbó Kiss – GibboArt.sk, ktorý mi predstavil svadobnú fotografiu.

Pod jeho učiteľským dohladom som v lete 2016 začal fotit svadby,  čo sa stalo mojou zálubou.


„KTORÁ FOTOGRAFIA JE MOJA NAJLEPŠIA? PREDSA TÁ, KTORÚ ODFOTÍM ZAJTRA.“ 

 (IMOGEN CUNNINGHAM)